Vzhledem k dosaženému vzdělání (maturita na střední škole) bylo jeho pracovní zařazení velmi dobrý. Neměl konflikty v práci ani doma. Ona dělala uklízečku několik měsíců, ale bylo možná výhodnější uklízet v curkrárně než tam celý den prodávat.

Nemá význam hodnotit, kdo je politický nebo ekonomický uprchlík. Normální rodinka dostala politický azyl. Z konformity v jednom státě přešla do konformity v jiném.

A ted tomu nerozumím. Proč člověk, který neměl politické problémy a byl dobře zapojen do společnosti začne za mořem odsuzovat vše české. Severomoravský Kojetín není Praha, která se zatne drápy do srdce. Amerika je síla. Melting pot.

Ross Hedvicek není Eduard Ingriš ani Vilém Kříž, kteří zůstali Čechy a představovali to nejlepší z české kultury a umění. Udrželi si kritický pohled na okolní svět. Naopak Ross zcela propadl tomu druhu amerického "patriotismu" o kterém Američani říkají, že je the last refuge of a scoundrel.  Americké hovno má větší cenu než evropské zlato. Takový obrat nechápu. A nebo je možný, že Hedvíček byl zcela konformní v Kojetíně a ted je zas totálně konformní v Americe. Není tak blbý, aby neviděl, že americká skutečnost neodpovídá iluzím propagandy, a vzniklý rozpor kompenzuje nenávistným psaní o Česku.